Nocpix ACE, L35

24995:-
Modell: NOCPIX-ACEL35
Lagerstatus: 1
 
Nya ACE revolutionerar marknaden för termisk optik, med funktioner såsom 3x optisk zoom. ACE har ett klassiskt förstoringsvred som på vanliga optiska kikarsikten och samtidigt erbjuder den snabbvals meny för film/foto, färgpaletter och kontrastjustering på ett snyggt och stilrent sätt. Vision Plus-systemet är den mest avancerade sensorteknologin som i kombination med AI-bilds-algoritmer ger den absolut högsta bildkvaliteten och en oöverträffad visuell upplevelse.



Beskrivning av Nocpix ACE, L35
Möt ACE: Flaggskeppet för Termiska Kikarsikten

Låt oss presentera ACE-serien, det främsta termiska kikarsik - tet designat för alla jaktmiljöer. Det är utrustat med en egenutvecklad högupplöst värmesensor, integrerad LRF (vissa modeller) och avancerade Reality+ och Vision+ system. ACE levererar oöverträffad bildkvalitet och överlägsen prestanda.

Överlägsna Kärnor Säkerställer Excellens

Drivs av vår egenutvecklade värmesensor med en upplösning på upp till 1280×1024, levererar ACE konsekvent prestanda med en NETD på mindre än 15mK.



Det större objektivet (60 mm/F1.0, 50 mm/F0.9) tillåter 20% mer ljus att nå sensorn. Tillsammans med högtransmittanslinsenheter genererar det ljusare och klarare bilder.


Reality+ Bildförbättring

Reality+ bildbehandlingsalgoritmen eliminerar effektivt miljötemperaturbrus och förbättrar kontrast och detaljskärpa.


Förlängd och Mångsidig Batterilösning

ACE använder ett dubbelbatterisystem med ett inbyggt 4000mAh-batteri och ett ytterligare utbytbart 18650-batteri. Denna lösning tillgodoser behoven vid långvariga utomhusjakter.